Локомотив София загуби от втородивизионен руски тим в първата си контрола в Турция

16:30, 19.01.2023
Чете се за: 02:20 мин.
локомотив софия загуби втородивизионен руски тим първата контрола турция
Снимка: ФК Шинник Ярославл

Отборът на Локомотив София допусна загуба с 0:2 от втородивизионния руски Шинник Ярославл в първата си контролна среща от подготвителния си лагер в Турция.

"Бяло-черните" откриха резултата в 10-ата минута, когато футболист на Шинник центрира по диагонал отдясно от свободен удар в наказателното поле на столичните "железничари". Топката прелетя над цялата отбрана на българският тим и стигна до втората греда, където Артьом Кулишов свали с глава топката за Андреа Чуканов, който също с глава я прати в мрежата зад стража Александър Любенов. Преди да премине голлинията, кълбото се отби от горната греда на вратата.

Съставът на Станислав Генчев инкасира втори гол в последните секунди на първото полувреме. Дълга, висока топката, адресирана за Кулишов в наказателното поле на Локомотив София бе овладяна от реализатора на първия гол в срещата, който с меко центриране върна кълбото на границата на наказателното поле на "червено-черните", където Игор Леонтиев я овладя с корема си и нанесе изстрел от воле, който не остави никакви шансове на Любенов за намеса.

Съставът на Локомотив София: Александър Любенов, Бруно Франко, Божидар Кацаров, Марио Петков, Алан Диас, Валентин Николов, Александър Александров, Ивайло Найденов, Карлос Франса, Илия Димитров, Лука Иванов (второ полувреме: Жарко Истатков, Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Антонио Вутов, Димитър Митков, Димо Бакалов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Християн Чипев, Давид Малембана).