Лудогорец и ЦСКА 1948 не се победиха в Разград, Радослав Кирилов с феноменален гол

19:29, 13.11.2022
Български футбол
лудогорец цска 1948 победиха разград радослав кирилов феноменален гол
Снимка: ПФК Лудогорец

Отборите на Лудогорец и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в голямото дерби от 18-ия кръг на Първа лига.

„Орлите“ откриха резултата на стадион „Хювефарма Арена“ в 76-ата минута, когато Педриньо изведе Бърнард Текпетей отдясно в наказателното поле на „червените“. Нападателят на Лудогорец нанесе удар, който бе блокиран, но след разбъркване топката отново се озова в Текпетей и ганаецът с мощен изстрел се разписа в десния ъгъл на стража Даниел Наумов.

ЦСКА 1948 изравни в 84-ата минута след феноменално изпълнение на Радослав Кирилов. След центриране от десния фланг в пеналетията на Лудогорец, националът на България овладя на далечната греда, нагласи си топката на десния крак и с мек прехвърлящ изстрел по диагонала се прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на Серджио Падт.

По-рано в срещата гол на Якуб Пьотровски в 18-ата минута бе отменен след намеса на ВАР заради засада на поляка, а в добавеното време „червените“ останаха с човек по-малко на терена след червен картон на бранителя Джонатан Перейра, който в рамките на няколко минути си изкара два жълти картона.

В класирането Лудогорец е втори с 39 точки, докато ЦСКА 1948 е трети с 36 точки, но тимът на Любослав Пенев е с два мача повече от шампионите.