Лудогорец натискаше, но загуби от Бетис и ще трепери до последно за мястото си в Лига Европа

21:38, 27.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.
лудогорец настискаше загуби бетис трепери допоследно мястото лига европа

Отборът на Лудогорец допусна минимална загуба с 0:1 при домакинството си на Реал Бетис с мач от предпоследния пети кръг на група С в Лига Европа.

Носителят на Купата на Испания откри резултата на стадион „Хювефарма Арена“ в 56-ата минута. След изпълнение на тъч дълбоко в половината на „орлите“, топката бе пратена към Луис Енрике около дъгата на наказателното поле, който бе с гръб към вратата на Лудогорец. Футболистът на Бетис с едно докосване прехвърли Антон Недялков и предостави топката на Небил Фекир, който с удар от въздуха се разписа в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Серджио Падт.

Първоначално остана впечатлението, че французинът е в положение на засада, но повторенията показаха, че Аксел Фон Витри покрива Фебир и така попадението бе признато.

Преди това Лудогорец създаде пет чисти положения за отбелязване на гол през първото полувреме, но Бърнард Текпетей, Каули Оливейра и Игор Тиаго се отчетоха с пропуски пред вратата на Клаудио Браво, който с блестящите си намеси не допусна попадение.

В класирането Реал Бетис е лидер с актив от 13 точки, докато Лудогорец е временно втори със седем точки. „Орлите“ има три точки преднина пред третия Рома, който от 22.00 часа гостува на ХИК в Хелзинки. На дъното е първенецът на Финландия с една спечелена точка.

Жега през октомври: Лятото се завърна във Франция и Испания с 30-градусови температури