Десподов Лудогорец
Снимка: ПФК Лудогорец
23:06, 29.08.2021
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Лудогорец продължава с победите на родна земя. „Орлите“ се наложиха с 3:1 над Пирин Благоевград като гост в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Това бе четвърти успех в българското първенство за шампионите, които имат и два отложени двубоя заради участието си в евротурнирите.

Мачът на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград се игра пред празни трибуни заради наказанието на домакините от расисткия скандал между Станислав Манолев и Амос Юга от ЦСКА.

Мохамед Брахими даде преднина на Пирин още в 3-ата минута за 1:0. Инициативата обаче след това поеха играчите на Валдас Дамбраускас, които не позволиха изненада срещу новака в елита.

Кирил Десподов асистира на Жосуе Са в 15-ата минута за 1:1, а окончателния успех беше постигнат след почивката.

В 56-ата минута Алекс Сантана реализира красив гол с удар извън наказателното поле, за да даде преднина на „орлите“.

Крайното 3:1 беше оформено от дузпа. Главният рефер Станислав Тодоров отсъди наказателен удар за игра с ръка на Стилиян Николов след преразглеждане от ВАР. Пиерос Сотириу стреля точно от бялата точка.

Отборът на Лудогорец вече има 12 точки на 2-ото място с 4 изиграни срещи, лидер е Славия с 6 двубоя и 13 пункта. Пирин е на 12-а позиция след четири загуби и една победа от началото на сезона в Първа лига.

В следващия кръг след паузата за националните отбори Лудогорец приема третия в таблицата Черно море, а „орлетата“ гостуват на другия новак в елита Локомотив София.

Предотвратен атентат: Американска атака срещу кола с терористи в Кабул
Ураганът Айда удари Луизиана: Ветровете достигат 240 км/ч