Лудогорец отново победи ЦСКА и вече само на точка зад лидера ЦСКА 1948

20:49, 10.10.2022
Чете се за: 02:17 мин.
лудогорец отново победи цска вече точка лидера цска 1948

Отборът на Лудогорец постигна победа с 2:1 при домакинството си на ЦСКА в последен двубой от програмата на 13-ия кръг на Първа лига.

„Орлите“ откриха резултата на стадион „Хювефарм Арена“ в деветата минута, когато Дани Групер пусна дълго извеждащо подаване по земя по левия фланг към Рик Джонатан, който нахлу в наказателното поле на „червените“ и центрира остро, а връхлитащият от задна позиция Матиас Тисера с докосване от въздуха прати топката в мрежата зад стража Густаво Бусато.

ЦСКА възстанови равенството в 56-ата минута. Жираир Шагоян центрира от ъглов удар в пеналтерията на шампионите, където Амос Юга надскочи персоналния си пазач Кирил Десподов и с глава от близко разстояние се разписа в центъра на вратата, пазена от Серджио Падт.

Домакините отново поведоха в десетина минути преди края на редовното време. Рик Джонатан комбинира с Дени Групер отляво в наказателното поле на гостите от София, левият бранител на Лудогорец пусна успоредно подаване по земя към точката за изпълнение на дузпа където Якуб Пьотровски с премерен изстрел се разписа в долния ляв ъгъл на Бусато.

В класирането съставът на Анте Шимунджа събра актив от 26 точки и се изкачи на второто място, измествайки от тази позиция тима на Саша Илич, който е с 25 пункта. Лидер е ЦСКА 1948 с 27 точки. Отборът на Любослав Пенев е с два мача повече от Лудогорец и ЦСКА.

Нова дигитална колекция разказва за живота и делото на Гоце Делчев и Константин Стоилов
Има ли интерес към противогрипните ваксини?