19:49, 30.10.2022
Чете се за: 02:32 мин.
лудогорец отново справи септември разликата цска отново две точки
Снимка: ПФК Лудогорец

Отборът на Лудогорец надигра с 3:1 у дома на своя "Хювефарма Арена" новака Септември София в среща от 16-ия кръг на родната Първа лига.

За "орлите" това бе седми пореден успех в общи седем двубоя срещу "синьо-червените" във всички турнири.

Победата също така отново доближи момчетата на Анте Шимунджа на две точки от лидера в българското първенство ЦСКА, като разградчани имат 35 точки срещу 37 за "армейците". "Червените" обаче са с мач повече. В същото време Септември остава на 11-то място с актив от 13 пункта.

Двубоят в Разград започна по мечтан начин за гостите от София, които получиха право да изпълнят дузпа четвърт час след началото на двубоя, след като Дени Групер повали Мартин Петков в наказателното поле и след намеса на системата ВАР съдията Георги Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Асен Чандъров и капитанът на Септември не сбърка, давайки аванс на своя тим.

В края на първата част обаче Матиас Тисера възстанови равенството с диагонален изстрел, който остави без шансове Димитър Шейтанов. Гостите от София имаха претенции за нарушение от страна на Тисера срещу Илия Миланов, но в крайна сметка след преразглеждане на ситуацията попадението остана.

Скоро след почивката аржентинецът отново бе в центъра на събитията, след като бе задържан от Асен Георгиев в наказателното поле и Лудогорец получи право да изпълни дузпа, която бе превърната в гол от Оливие Вердон.

Крайното 3:1 пък оформи Мануел Шоу в 62-ата минута, след като се възползва от подаване на Спас Делев от ъглов удар.

Трагедията в Сеул: Потвърдена е смъртта на 154 души (ОБЗОР)