Лудогорец победи Динамо Тбилиси с гол в самия край на мача

18:18, 28.01.2023
лудогорец победи динамо тбилиси гол самия мача
Снимка: ПФК Лудогорец

Отборът на Лудогорец постигна победна с 2:1 срещу шампиона на Грузия Динамо Тбилиси в поредна контролна среща от подготвителния си лагер в Турция.

„Орлите“ откриха резултата в 14-ата минута, когато Якуб Пьотровски изведе Матиас Тисера отдясно в наказателното поле на „сините“, аржентинският нападател понечи да стреля, но бе ударен с крак от бранителя на Динамо Хвадагиани и главният рефер посочи „бялата“ точка. Зад топката застана потърпевшият Тисера, който прати топката в обратния долен десен ъгъл на стража Куталадзе.

Първенецът на Грузия изравни резултата четвърт час преди края на редовното време. Омар от състава на Динамо Тбилиси стреля от диагонален пряк свободен удар отляво пред наказателното поле на Лудогорец. Ударът изненада вратарят Симон Слуга, който не успя да овладее кълбото и то влетя в близкия му долен десен ъгъл за 1:1.

Две минути преди края на мача Кирил Десподов центрира от ъглов удар в наказателното поле на Динамо, където Антон Недялков се засили към първата греда и с глава прати топката в мрежата зад вратаря Куталадзе, който не помръдна от голлинията си.

Йордан Иванов, ДСБ: Ще водим разговори за предизборна коалиция между ДБ и ПП