Лудогорец поведе, но не успя да победи ХИК Хелзинки в Лига Европа

21:36, 06.10.2022
Чете се за: 02:02 мин.
лудогорец поведе успя победи хик хелзинки лига европа

Отборът на Лудогорец завърши наравно 1:1 при визитата си на ХИК Хелзинки в мач от група С на Лига Европа.

Българският шампион откри резултата на „Болт Арена“ в десетата минута. Бърнард Текпетей получи топката по десния фланг и напредна в половината на домакините, където комбинира с Каули Оливейра, а той от своя страна пусна извеждащо подаване зад гърба на отбраната към Матиас Тисера отдясно в наказателното поле на ХИК. Аржентинският нападател на Лудогорец стреля от движение по земя, промушвайки топката между краката на връхлитащия към него страж Конър Хазард.

ХИК изравни резултата в 54-ата минута, когато Сантери Хостика центрира остро от фаул на границата на наказателното поле на „орлите“, където Перпарим Хетемай засече топката около вратарското поле с глава, пращайки топката в далечния горен ляв ъгъл на вратата, пазена от Серджио Падт.

В класирането съставът на Анте Шимунджа събра актив от 4 точки и се доближи на две точки от лидера Реал Бетис, който е с 6 спечелени точки.

Носителят на Купата на Испания гостува на Рома на митичния „Олимпико“ от 22 часа. Римските „вълци“ са трети с актив от 3 точки. Последен в класирането е ХИК Хелзинки без точков актив.

И през следващите дни ще остане слънчево и по-топло от обичайното за началото на октомври
Христо Бонев: Поздравявам смелостта на Кръстаич да поеме националния отбор в тези тежки времена