Лудогорец прекърши Славия за девет минути и за 11-ти пореден път е шампион на България

21:54, 17.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.
лудогорец прекърши славия девет минути пореден път шампион българия

Отборът на Лудогорец завоюва своята 11-а поредна титла в българския футбол, след като в първия кръг от плейофите за сезон 2021/22 в Първа лига надигра с категоричното 4:1 на своя "Хювефарма арена" състава на Славия.

По този начин четири кръга преди края на шампионата разградчани са недостижими на върха с актив от 67 точки, 14 повече от втория ЦСКА, който днес завърши 0:0 срещу Левски.

След това равенство футболистите на Анте Шимунджа се нуждаеха само от една точка тази вечер, за да си осигурят 11-та поредна шампионска титла на България, но въпреки това излязоха пределно мотивирани да стигнат до победата.

"Орлите" си осигуриха класическа преднина от 3:0 само в рамките на девет минути между 14-аи 23-ата, като първо Гьоко Зайков си отбеляза автогол, а след това точни за разградчани бяха Бърнард Текпетей и Матиас Тисера.

Скоро след началото на втората част Текпетей реализира и втория си гол в срещата, правейки резултата 4:0.

Все пак гостите от Славия намериха сили да стигнат до почетен гол, а негов автор стана Йон Бакеро в 78-ата минута, който бе изведен очи в очи със стража на Лудогорец от Мартин Петков.

На католическия Великден папа Франциск призова за мир
Илияна Йотова: България ще каже "да", когато отношенията с РСМ се регулират (ОБЗОР)