Лудогорец се развихри след почивката и вкара четири на Берое

21:56, 17.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.
лудогорец развихри почивката вкара четири берое

Българският шампион Лудогорец спечели с 4:0 гостуването си на Берое Стара Загора в последен двубой от 14-ия кръг на родната Първа лига.

С успеха си разградчани се доближиха само на точка от лидера в класирането ЦСКА 1948, който обаче има и цели два мача повече в сравнение с "орлите".

На стадион "Берое" и четирите попадение паднаха след почивката, като тон за головото шоу даде Бърнард Текпетей в 51-ата минута.

Любопитното е, че през първото полувреме ганаецът отново беше точен на два пъти, но головете му бяха правилно отменени заради засада.

Всичко обаче беше напълно редовно в началото на втората част, когато Текпетей откри резултата, а малко по-късно той асистира и на Игор Тиаго, който удвои аванса на Лудогорец.

В 78-ата минута отново Текпетей беше точен за 3:0, а три минути по-късно Матиас Тисера оформи крайното 4:0 в полза на тима на Анте Шимунджа.

Тежкото поражение остави Берое на 11-то място с 12 пункта, като старозагорци продължават да нямат отбелязан гол под ръководството на Николай Киров, за когото това бе трети мач начело на тима.