Лудогорец се върна на победния път

Лудогорец Ботев Враца
21:42, 26.09.2021

Лудогорец победи Ботев Враца с 3:1 в мач от 9-ия кръг на родния елит. Шампионите се върнаха на победния път след поражението от Славия с 0:1 в изминалия кръг.

Бернард Текпетей изведе “орлите” напред в резултата, а Матеус Касини изравни. Пиерос Сотириу донесе победата за домакините, след 2 гола за малко над 2 минути.

Фаворитите в срещата поведоха още в началото на мача. Бернард Текпетей стреля от границата на наказателното поле и се разписа за 1:0, въпреки че се подхлъзна при шута.

Матеус Касини възобнови равенството с точен вътрешен удар отново от границата на наказателното поле, правейки резултата 1:1.

Пиерос Сотириу отбеляза две попадения в рамките на 139 секунди. В 36-ата минута кипърецът изпрати избита топка в противниковата врата след плътен удар от близка дистанция. В следващата атака нападателят бе изведен сам срещу вратаря и 28-годишният футболист не сгреши за крайното 3:1.

След почивката домакините контролираха развоя на мача и логично се поздравиха с успеха.

Миналогодишният първенец е лидер в класирането с актив от 18 пункта. Ботев Враца е 9-и с 9 точки.