Лудогорец вкара четири гола на десетима от Ботев Враца и отново е лидер в Първа лига

лудогорец вкара четири гола десетима ботев враца отново лидер първа лига
21:52, 11.09.2022
Чете се за: 02:50 мин.

Отборът на Лудогорец постигна победа с 4:0 при визитата си на Ботев Враца в двубой от десетия кръг на Първа лига.

Едва 22 секунди след началото на двубоя на стадион „Христо Ботев“ домакините останаха с човек по-малко заради грубо влизане с бутоните на Мартин Кавдански в десния глезен на Спас Делев. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, реферът Георги Давидов показа директен червен картон на опитния бранител.

След изгонването на Кавдански „орлите“ очаквано изцяло контролираха събитията на терена и откриха резултата в 17-ата минута. Рик Джонатан нахлу отляво в наказателното поле на врачани предостави полувисоко центриране към Кирил Десподов, който с удар от въздуха от движение с външнат част на дясното ходило се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Красимир Костов.

Шампионите удвоиха преднината си в 26-ата минута, когато Рик Джонатан проби в пеналтерията на Ботев и центрира отдясно към Десподов, който овладя и пусна успоредно подаване на голлинията, където Матиас Тисера с шпагат врати топката в мрежата.

Преднината на Лудогорец в срещата стана класическа пет минути преди края на първата част. Меси фаулира Десподов в наказателното полена „зелено-червените“, което доведе и до отсъждането на дузпа в полза на разградчани. Зад топката застана потърпевшият Десподов, който се разписа в обратния долен ляв ъгъл на стража Костов.

Крайният резултат оформи Каули Оливейра с попадение във втората минута от добавеното време на срещата.

В класирането Лудогорец събра актив от 22 точки се изкачи на първото място, заради по-добрата си голова разлика от втория ЦСКА, който е със същия точков актив. Ботев Враца пък заема 12-ото място със седем спечелени точки от десет изиграни срещи.

Диамантените момичета и Адриана Дунавска пожелаха успех на гимнастичките ни на Световното в София
Ток срещу газ - възможна ли е подобна сделка между България и Азербайджан?