Лудогорец вкара два гола, но загуби от Реал Бетис в Севиля

лудогорец
23:17, 15.09.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Лудогорец загуби с 2:3 визитата си на Реал Бетис в мач от група С на Лига Европа.

Домакините откриха резултата на „Бенито Вийямарин“ откриха резултата в 25-ата минута, когато Миранда центрира отляво в наказателното поле на Лудогорец, където връхлитащият Луис Енрике изпревари Сисиньо и с плонж с глава се разписа в левия ъгъл на вратата, пазена от Серджио Падт.

Бетис удвои преднината си в 40-ата минута чрез 41-годишната си легенда Хоакин, който се разписа с параболичен удар от далечна дистанция.

„Орлите“ намалиха изоставането си в последните секунди на първото полувреме. Кирил Десподов стреля от малък ъгъл по диагонал от пряк свободен удар, като стража на испанския тим Клаудио Браво успя да избие топката, но тя вече бе преминала голлинията на вратата му.

След почти час игра футболистите на Мануел Пелегрини върнаха преднината си от два гола чрез Серхио Каналес, но вина за попадението има и вратаря на разградчани Падт, който се намеси неубедително.

Четвърт час преди края Рик Джонатан върна надеждите на Лудогорец, след като се разписа с удар по земя от границата на наказателното поле.

В класирането Бетис лидер с шест точки, докато съставът на Анте Шимунджа е трети с три точки.