Лудогорец взе отложения си мач срещу Славия и се доближи на две точки до ЦСКА

17:20, 26.11.2022
Чете се за: 01:55 мин.
лудогорец взе отложения мач славия доближи две точки цска

Българският шампион Лудогорец спечели с 2:1 гостуването си на Славия в отложена среща от 5-ия кръг на Първа лига.

С успеха си "орлите" се доближиха само на две точки от лидера във временното подреждане ЦСКА, като разградчани имат и един изигран мач по-малко в сравнение с "червените". Загубата пък остави Славия на 5-та позиция с актив от 32 точки само на пункт зад тима на Локомотив Пловдив.

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" в София започна по мечтан начин за гостите от Лудогорец, които поведоха още в 10-ата минута чрез Матиас Тисера, който се възползва от асистенция на Бърнард Текпетей.

В началото на второто полувреме обаче опитният Галин Иванов възстанови равенството, след като получи топката отдясно, елиминира двама бранители на "орлите" и с удар под плонжа на Серджио Падт направи резултата 1:1.

Равенството се запази до 83-ата минута, когато Якуб Пьотровски центрира към Кирил Десподов, а звездата на Лудогорец отблизо прати топката във вратата на Славия за 2:1. Домакините имаха сериозни претенции за нарушение на Десподов срещу стража на "белите" Светослав Вуцов, но в крайна сметка голът остана и така разградчани стигнаха до трите точки.

Борисов за спора с кодовете за машините: Ако прокуратурата слуша - това е търговия с власт
Арда е първият четвъртфиналист за Купата на България след драма с дузпи срещу Марица