Лудогорец започна защитата на титлата с успех над Септември

Лудогорец
Снимка: ПФК Лудогорец
22:57, 08.07.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Лудогорец победи Септември София с 3:0 във втория мач от сезона в родния футболен елит. Алекс Сантана откри резултата, а Каули покачи преднината на тима си. Пиерос Сотириу бе точен за 3:0. Кристиян Пешов бе изгонен с директен червен картон.

Разградчани откриха резултата в 11-ата минута. След многоходова акция Матиас Тисера изведе с едно докосване Алекс Сантана сам срещу вратаря. Бразилецът направи резултата 1:0 с прецизен прехвърлящ удар.

В 22-ата минута Кристиян Пешов получи директен червен картон след нарушение в краката на Рик Джонатан, който излизаше сам срещу вратаря.

Матиас Тисера стреля в напречната греда преди паузата.

След почивката шампионите удвоиха аванса си. Каули бе изведен отляво и с удар в далечния ъгъл се разписа.

Резервата Пиерос Сотириу също бе точен в 79-ата минута с плътен удар с левия крак.

В добавеното време "орлите" реферът Георги Кабаков отсъди дузпа за "орлите", но след намесата на ВАР промени първоначалното си решение.

Напрежение между първите дипломати от Г-20: Блинкен отказа снимка с Лавров
Вигенин: Ако третият мандат бъде връчен на БСП, ще положим усилия да има правителство