Людмила Самсонова спечели турнира на тревни кортове в Хертогенбош

Това е четвърта индивидуална титла за рускинята.

Людмила Самсонова
Снимка: Facebook / Libéma Open
20:16, 16.06.2024

Рускинята Людмила Самсонова спечели титлата на тенис турнира на трева в нидерландския град Хертогенбош, след като победи на финала канадката Бианка Андрееску с 4:6, 6:3, 7:5 за два часа и половина игра.

Андрееску, която игра финал на Откритото първенство на САЩ през 2019, спечели първата част с 6:4, след като двете направиха три поредни пробива, като два от тях бяха в полза на канадката.

Във втория сет обаче ролите се размениха и рускинята поведе с 3:0, Андрееску успя да върне един пробив, но отново допусна загуба на подаването си и отстъпи с 3:6.

Самсонова поведе и в третата част с 3:1, но Андрееску успя да направи пробив и да изравни при 4:4. Тя обаче загуби 11-ия гейм при свой сервис, а след това Людмила Самсонова затвори мача на свой сервис, като отбеляза още първия си мачбол.

Самсонова е номер 15 в световната ранглиста и бе поставена под номер 2 в схемата на турнира. Това бе четвърта индивидуална титла за рускинята.

Предсрочните избори и Олимпиадата в Париж: Опасения за сигурността при смяна на властта