Майнц и Борусия Мьонхенгладбах откриха осмия кръг в Бундеслигата с равенство

"Жребците" изоставаха в резултата след автогол на Щефан Лайнер, но две минути по-късно изравниха и дори имаха шанс да стигнат до пълен обрат, но трябваше да се задоволят с точката.

Майнц - Борусия Мьонхенгладбах
08:42, 26.10.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Борусия Мьонхенгладбах изоставаше в резултата след автогол, но отборът успя да стигне до равенството 1:1 като гост срещу Майнц 05 в среща от осмия кръг на Бундеслигата.

След нулево първо полувреме, домакините поведоха в 55-ата минута, благодарение на автогол на Щефан Лайнер, но само две минути по-късно "жребците изравниха, когато германският нападател Тим Клайндийнст беше точен с глава за 1:1.

Играчите на Майнц се справиха с късния натиск на съперника, а Клайндийнст можеше да донесе успеха на своя тим, но ударът му с глава отблизо беше спасен от от вратаря Робин Зентнер в 90-ата минута. Юлиан Вайгъл също пробва късмета си от дистанция, но стражът на домакините парира възможността.

С равенството Борусия Мьонхенгладбах се изкачи с една позиция до деветото място в класирането, докато Майнц 05 остана 12-и преди мачовете през уикенда.

Подготовката за вота: Започва разпределението на машините към избирателните секции в Бургас