Манчестър Сити е първият финалист на ФА Къп

Защитаващите трофея си "граждани" победиха Челси с късен гол.

манчестър сити първия финалист къп
21:50, 20.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Защитаващият трофея си Манчестър Сити победи Челси с 1:0 с късен гол на Бернардо Силва, за да стигне до финала за ФА Къп след оспорван полуфинал на "Уембли".

Португалецът се разписа в 84-та минута, след като вратарят на Челси Джордже Петрович парира удар на бившия полузащитник на "сините" Кевин Де Бройне.

И двамата вратари спасиха доста удари като Де Бройне, Фил Фоудън и Джак Грийлиш направиха за Сити, докато изстрели на Николас Джаксън, Коул Палмър и Нони Мадуеке бяха отразени от Стефан Ортега или спасени от защитата на "гражданите".

Челси се оказа по-опасният отбор, но пропуски на Николас Джаксън лишиха "сините" от успеха. Нападателят два пъти излизаше сам срещу вратаря, а веднъж не успя да реализира с глава от няколко метра. Малко след началото на втората част лондончани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Джак Грийлиш, но такава не беше отсъдена.

Звездата на Сити Ерлинг Холанд пропусна мача заради мускулен проблем.

Тимът на Пеп Гуардиола ще срещне на финала за трофея на 25 май Манчестър Юнайтед или втородивизионния Ковънтри Сити, които играят в неделя.