Манчестър Сити е първият полуфиналист за Купата на Англия след разгром над Бърнли

23:10, 18.03.2023
манчестър сити разби брайтън отново точка лидера арсенал висшата лига

Манчестър Сити победи Бърнли с 6:0 в 1/4-финален мач в Купата на Англия. Ерлинг Халанд се отчете с хеттрик, Хулиан Алварес бе точен на два пъти, а Коул Палмър също се разписа.

"Гражданите" не срещнаха затруднения срещу втородивизионния си опонент. През първото полувреме Ерлинг Холанд отбеляза два гола в рамките на три минути.

След почивката възпитаниците на Хосеп Гуардиола продължиха да бележат. След час игра норвежкият нападател оформи хеттрика си. Партньорът му в атака Хулиан Алварес също записа името си сред голмайсторите.

Резервата Коул Палмър направи резултата 5:0 само 5 минути след като се появи на терена, а Хулиан Алварес оформи крайния резултат в 73-ата минута.