Манчестър Сити пречупи Арсенал за място в осминафиналите на ФА Къп

00:44, 28.01.2023
манчестър сити пречупи арсенал осминафиналите къп

Отборът на Манчестър Сити постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Арсенал в двубой от 1/16-финалите от турнира за Купата на Англия.

Единственото попадение в срещата на стадион „Етихад“ бе отбелязано в 64-ата минута, когато Хулиан Алварес стреля по диагонал отдясно зад границата на наказателното поле на „артилеристите“, топката се отби в долната част на десния страничен стълб и се озова в краката на Джак Грийлиш. Английският национал успя да увлече със себе си двама бранителя на Арсенал, след което пусна подаване по земя към включилия се в атаката защитник Нейтън Аке, който с флацов удар по земя прати топката в долния ляв ъгъл на стража Мат Търнър.

„Гражданите“ ще разберат името на следващия си съперник в понеделник, когато ще бъде изтеглен жребият за осминафиналите на турнира.