Манчестър Сити приключи годината с минимален успех над Брентфорд

Манчестър Сити
00:09, 30.12.2021
Чете се за: 01:42 мин.

Манчестър Сити победи Брентфорд с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Фил Фодън отбеляза победното попадение за "гражданите" през първата част.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола откриха резултата в 16-ата минута. Фил Фодън изпрати топката в долния десен ъгъл на противниковата вратата. Ситуацията бе преразгледана с ВАР, заради съмнения за засада, но първоначалното решение на Дейвид Кут бе потвърдено и голът бе зачетен.

След почивката английският полузащитник отново изпрати топката във вратата, пазена от Алваро Фернандес, но този път попадението бе отменено заради засада. Кевин де Бройне пък стреля от границата на наказателното поле, но в лявата греда.

В 87-ата минута Емерик Лапорт засече с глава центриране от пряк свободен удар на Кевин де Бройне и се разписа, но радостта му бе прекъсната от ВАР, след като системата отмени попадението заради засада.

Шампионът на Англия записа 10 поредни победи във Висшата лига за 5-и път в историята на клуба, а Гуардиола записва 4-а такава серия. Никой друг мениджър във Висшата лига няма повече от 2 отделни серии с по 10 победи.

Манчестър Сити остава на върха в класирането с актив от 50 точки. Брентфорд е 14-и с 20 пункта.