Манчестър Сити разби Брайтън и отново е на точка зад лидера Арсенал във Висшата лига

18:52, 22.10.2022
Чете се за: 01:55 мин.
манчестър сити разби брайтън отново точка лидера арсенал висшата лига

Отборът на Манчестър Сити постигна победа с 3:1 при домакинството си на Брайтън в мач от 11-ия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите“ откриха резултата на стадион „Етихад“ в 22-ата минута, когато вратарят Едерсон с дълго подаване прати топката в половината на „чайките“, където Ерлинг Холанд овладя, премина с лекота покрай неразчетено излезлия страж на гостите Роберто Санчес, спечели единоборство рамо в рамо с Адам Уебстър и се разписа в опразнената врата за 1:0.

Шампионите удвоиха преднината си в 43-ата минута отново чрез Холанд, който този път се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Люис Дънк срещу Бернардо Силва в наказателното поле на Брайнтън. Зад топката застана гомайсторът Холанд, който с мощен изстрел се разписа в долния ляв ъгъл на стража Санчес.

Гостите намалиха изоставането си в 53-ата минута чрез Леандро Тросар, но гол на Кевин Де Бройне от далечно разстояние четвърт час преди последния съдийски сигнал на срещата оформи крайния резултат.

В класирането Манчестър Сити събра актив от 26 точки и се доближи само на точка зад лидера Арсенал, който е с мач по-малко. Брайтън пък е осми с 15 точки от 11 изиграни срещи.

Антоанета Костадинова спечели квота за Олимпийските игри в Париж през 2024 година