11:29, 12.07.2020
Чете се за: 00:38 мин.
Европейски футбол
манчестър сити разби брайтън гост

Манчестър Сити разгроми Брайтън с 5:0 в късния съботен мач от програмата на 35-ия кръг на Висшата лига.

Рахийм Стърлинг реализира хеттрик. Другите попадения във вратата на Матю Райън отбелязаха Габриел Жезус и Бернардо Силва.

Головата фиеста започна в 21-та минута, след като Стрълинг получи пас от Габриел Жезус и с удар в долният десен ъгъл пронзиа вратаря на домакините. Малко преди почивката, на свой ред Жезус се разписа, удвоявайки преднината на своя тим.

В 53-та минута Рахим Стърлинг вкара втория си гол в срещата. Англичанинът засече с глава центриране на Рияд Марез, за да направи резултата класически. Само три минути след това и Бернардо Силва записа името си сред голмайсторската листа след удар от близка дистанция.

В 81-та минута Стърлинг оформи своя хеттрик след поразяващ удар в левия ъгъл на вратата на Матю Райън.

Въпреки впечатляващата победа на Сити и грешната стъпка на новия шампионЛивърпул, разликата между двата отбора е цели 21 точки.

Брайтън все още не е сигурен за оцеляването си в елита, но има с 8 точки повече от първия отбор под чертата.