Манчестър Сити разби Палас и изскочи на второ място в подреждането

11:24, 18.01.2021
Чете се за: 00:37 мин.
манчестър сити разби палас изскочи второ подреждането

"Гражданите" се справиха с 4:0 при домакинството си на своя "Етихад Стейдиъм" срещу състава на Кристъл Палас, с което се доближиха само на точка от градския съперник Манчестър Юнайтед, който е и с мач повече.

Точни за победата бяха Джон Стоунс на два пъти и по веднъж Илкай Гюндоган и Рахийм Стърлинг.

За момчетата на Пеп Гуардиола това беше пети пореден шампионатен успех, което на практика ги превърна в скрития лидер във Висшата Лига, след като Юнайтед и Ливърпул завършиха 0:0 в дербито на кръга на "Анфийлд".

Стоунс откри резултата в 26-та минута, когато засече центриране на Кевин де Бройне, отбелязвайки едва втория си гол в кариерата във Висшата лига и първи от 2015 година насам.

Илкай Гюндоган удвои аванса на Сити скоро след почивката, а отново Стоунс направи преднината класическа в 68-мата минута, правейки добавка след изстрел на Рубен Диаш.

Крайното 4:0 бе оформено от Стърлинг в 88-мата минута, когато английският национал се разписа от пряк свободен удар.

С тази си Манчестър Сити събра 35 точки, докато "орлите" са с актив от 23 пункта, което им отрежда и 13-то място в класирането.