Манчестър Сити разгроми Саутхамптън и оглави Висшата лига

19:05, 08.10.2022
Чете се за: 02:10 мин.
манчестър сити разгроми саутхамптън оглави висшата лига

Отборът на Манчестър Сити разгроми с 4:0 гостуващия Саутхамптън в мач от деветия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите“ откриха резултат на „Етихад Стейдиъм“ в 20-ата минута чрез Жоао Кансело, който получи топката на левия фланг, нахлу в наказателното поле на „светците“, финтира противников бранител и с топовен изстрел се разписа далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от Гавин Базуну.

Домакините удвоиха преднината си след малко повече от половин час игра. Кевин Де Бройне изведе Фил Фоудън отляво в пеналтерията на Саутхамптън, а юношата на Сити с елегантен прехвърлящ удар реализира за 2:0.

Три минути след началото на втората част възпитаниците на Хосе Гуардиола направиха преднината си класическа. Родриго Ернандес центрира по диагонал отляво в наказателното поле на гостите, където на далечната греда Риад Марез засече и с воле с левия крак прати топката в далечния долен десен ъгъл на старжа Базуну.

Крайният резултат оформи Ерлинг Холанд в 65-ата минута след асистенция на автора на първия гол за Сити Жоао Кансело.

Победата позволи на шампионите да съберат актив от 23 точки и се изкачат временно на лидерската позиция в класирането, с два пункта преднина пред втория Арсенал. Саутхамптън пък е 16-и със седем точки от девет изиграни срещи.

Военният министър: Няма отговор в МО за 10 изтребителя на лизинг
Челси зае четвъртото място във Висшата лига след класическа победа над Уулвърхамптън