Манчестър Сити се нужадеше от малко повече от минута, за да пречупи Арсенал

12:07, 22.02.2021
Чете се за: 00:32 мин.
манчестър сити нужадеше повече минута пречупи арсенал

"Гражданите" спечелиха 18-та поредна победа в първенството, след като надиграха като гост лондончани с минималното 1:0.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола доминираха от началото до края случващото се на "Емиратс Стейдиъм", но в край на сметка успяха да отбележат само един единствен гол.

В същото време домакините за 90 минути така и не успяха да затруднят сериозно съставът на Манчестър Сити и напълно закономерно останаха с празни ръце.

Единственото попадение за гостите дойде след малко повече от минута игра, когато Рияд Марез центрира отдясно, а топката попадна на главата на Рахим Стърлинг, който се разписа с 1:0.

Логично гостите от Манчестър се опитаха да стигнат и да втори гол, който да донесе успокоение в играта им, но да такъв така и не се стигна. Въпреки това, попадението на Стърлинг остана единствено и в край на сметка, "гражданите" си тръгнаха с трите точки.

В подреждането Сити продължава да бъде убедителен лидер след изиграни 25 кръга с 59 точки, докато играчите на Микел Артета останаха 10-ти с актив от 34 пункта.