Манчестър Юнайтед е на полуфинал за Купата на лигата след класика срещу Чарлтън

23:52, 10.01.2023 (обновена)
манчестър юнайтед полуфинал купата лигата класика чарлтън

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите в турнира за Купата на лигата, след като надигра с 3:0 у дома третодивизионния Чарлтън Атлетик.

Въпреки че не впечатлиха с играта си, момчетата Ерик тен Хаг направиха достатъчно, за да се класират за трети пореден сезон в топ 4 на надпреварата.

Антони даде аванс на домакините в 21-та минута след чудесно изпълнение от дистанция, а до почивката Фред удари гредата след удар от пряк свободен удар.

През втората част "червените дяволи" на няколко пъти бяха близо до втори гол, но трябваше да чакат до 88-та минута, когато Маркъс Рашфорд беше точен за 2:0, а отново английският национал оформи и крайния резултат в добавеното време на срещата, възползвайки се от извеждащо подаване на Каземиро.

Компания на Манчестър Юнайтед в полуфиналите на Купата на лигата ще прави и отборът на Нюкасъл Юнайтед, който се справи с 2:0 у дома срещу Лестър. Точни за "свраките" бяха Дан Бърн и Жоелинтон след почивката. След този успех играчите на мениджъра Еди Хау ще срещнат победителя от двубоя между Саутхемптън и Манчестър Сити, който е тази вечер. В другия четвъртфинален мач играят Нотингам Форест и Уулвърхямптън.