Манчестър Юнайтед надви Саутхемптън след страхотен гол на Бруно Фернандеш

манчестър юнайтед надви саутхемптън страхотен гол бруно фернандеш
16:29, 27.08.2022

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Саутхемптън в двубой от четвъртия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение на стадион „Сейнт Мерис“ бе отбелязано в 55-ата минута. Еланга проби до десния фланг и комбинира с Джейдън Санчо на границата на наказателното поле на „светците“. Английският национал върна топката отдясно към Диого Далот, който центрира остро в пеналтерията на домакините, а Бруно Фернандеш стреля с воле от движение, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Гавин Базуну.

Победата изкачи състава на Ерик тен Хаг на шестото място във временното класиране с актив от шест точки. Саутхемптън е 13-и с четири пункта от след четири изиграни срещи.

15-годишният сириец, предизвикал катастрофата в Бургас, остава в ареста
Калояна Налбантова спечели титлата на Европейското по бадминтон за юноши и девойки до 19 г.