"Червените дяволи" се наложиха с 2:0

манчестър юнайтед върна победите страхотен обрат астън вила
09:08, 09.01.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Диого Далот и Бруно Фернандеш вкараха в двете полувремена и Манчестър Юнайтед надви с 2:0 Уигън в мач от третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА). В следващия кръг "червените дяволи" ще гостуват на победителя от преиграването между Нюпорт Каунти и Ийстлей.

Юнайтед ще срещне отбор от четвърта или пета дивизия, а градският съперник Манчестър Сити не може да се похвали със същото. Носителите на трофея ще гостуват на Тотнъм Хотспър, а Челси ще домакинства на изненадата на сезона Астън Вила. Ливърпул пък ще посрещне Норич Сити или Бристъл Роувърс.

Далот даде преднина на "червените дяволи" в 22-та минута, когато удар на Маркъс Рашфорд бе блокиран и попадна на пътя на португалеца. Той овладя топката с едно докосване и с второто я заби в долния ъгъл от около 20 метра. Фернандеш удвои преднината на елитния тим в 74-та минута от дузпа.

Манччестър Юнайтед загуби последния финал на ФА Къп с 1:2 срещу Манчестър Сити.

Ерик тен Хаг: Трябваше да вкараме повече голове на Уигън
От БЛС настояват за еднодневни хоспитализации и 25% увеличение на цените на клиничните пътеки