Манчестър Юнайтед обърна Астън Вила в голов двубой на "Олд Трафорд"

манчестър юнайтед надви омония никозия гол ата минута
23:55, 10.11.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 4:2 в мач от 1/16-финалите на Купата на Лигата. 20-кратният шампион на Англия изоставаше в резултата на два пъти, но стигна до успеха посредством обрат.

През първото полувреме попадение на Бруно Фернандеш не бе зачетено поради засада.

След паузата "вилъните" поведоха в резултата. Оли Уоткинс се озова очи в очи с Давид Де Хеа и стреля от вътрешността на наказателното поле за 1:0. В ответната атака "червените дяволи" изравниха. Антони Марсиал засече успоредно на голлинията подаване на Бруно Фернандеш, за да се разпише на празна врата.

Гостите обаче бързо върнаха аванса си на стадион "Олд Трафорд". Диого Дало постави крака си на хода на топката и си отбеляза автогол.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг демонстрираха борбеността си за пореден път и отново възобновиха равенството. Маркъс Рашфорд преодоля двама защитници и стреля от непосредствена близост, за да направи резултата 2:2.

Домакините стигнаха до пълен обрат. В опита да парира изстрел на Бруно Фернандес, Тайрон Мигнс си отбеляза автогол.

В предпоследната минута на редовното време Скот Мактоминей бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля в напречната греда. Минута по-късно шотландецът все пак записа името си сред голмайсторите. Полузащитникът засече с едно докосване центриране в наказателното поле на Алехандро Гарначо.

Манчестър Юнайтед е последният отбор, който заслужи мястото си на 1/8-финалите.