Манчестър Юнайтед обърна Омония в мач с пет гола в Никозия

21:57, 06.10.2022
Чете се за: 02:30 мин.
манчестър юнайтед обърна омония мач пет гола никозия

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 3:2 при визитата си на Омония Никозия в мач от група Е на Лига Европа.

Домакините откриха резултата на стадион „ГСП“ в кипърската столица в 34-ата минута, когато Бруно отне топката от краката на Маласия в близост до центъра на терена, след което напредна в половината на „червените дяволи“ и подаде към Карим Ансарифард в наказателното поле на гостите. Иранският нападател с мощен удар се разписа в близкия горен ляв ъгъл на вратата, пазена от Давид Де Хеа.

Юнайтед възстанови равенството в 54-ата минута чрез Маркъс Рашфорд, който получи дълго подаване в половината на Омония от Бруно Фернандеш. Първоначално английският национал не успя да овладее топката, но това стори и Милетич от състава на домакините, а Рашфорд стреля от границата на наказателното поле, разписвайки се с фалцов удар в долния ляв ъгъл на стража Фабиано.

Съставът на Ерик тен Хаг направи пълен обрат девет минути по-късно, когато резервата Антони Марсиал получи подаване с пета от голмайстора Рашфорд, след което французинът стреля от границата на пеналтерията, пращайки неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратаря Фабиано.

Точка на спора сложи Рафорд в 84-ата минута, отбелязвайки второто си попадение в срещата след асистенция на Роналдо.

Крайният резултат оформи Николас Панайоту няколко секунди по-късно.

В класирането Манчестър Юнайтед събра актив от 6 точки, на 3 пункта зад лидера Реал Сосиедад. Омония е на дъното без точков актив. Трети е Шериф Тираспол с три точки.

Великобритания може да прибегне до тричасови планирани прекъсвания на тока през зимата
И през следващите дни ще остане слънчево и по-топло от обичайното за началото на октомври