Манчестър Юнайтед подчини Фулъм с гол дълбоко в добавеното време

20:30, 13.11.2022
Чете се за: 02:22 мин.
манчестър юнайтед подчини фулъм гол дълбоко добавеното време

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:1 при визитата си на Фулъм в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ откриха резултата на „Крейвън Котидж“ в 14-ата минута, когато Каземиро отне топката в центъра на терена и тя стана притежание на Антони Марсиал, който напредна в половината на домакините и изведе Бруно Фернандеш отляво в наказателното поле на „котиджърс“. Португалецът пусна диагонален пас по земя към далечната греда, където спринтиращият Кристиан Ериксен с шпагат прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Бернд Лено.

Фулъм възстанови равенството след малко повече от час игра. Уилиан получи топката по левия фланг, направи диагонален рейд към дъгата на наказателното поле на Юнайтед, където изведе Том Киърни отляво в пеналтерията на гостите, а той от своя страна пусна остро подаване по земя към Даниел Джеймс, който с едно докосване разпечата вратата на Давид Де Хеа.

Съставът на Ерик тен Хаг стигна до победата с гол в третата минута от добавеното време на срещата. Двойно подаване между Ериксен и Алехандро Гарначо изведе аржентинеца отляво в наказателното поле на лондончани и резервата на Манчестър Юнайтед с изстрел по земя отбеляза в далечния долен ъгъл на стража Лено.

В класирането Манчестър Юнайтед събра актив от 26 точки и се утвърди на петата позиция с четири пункта пред шестия Ливърпул и на три точки за четвъртия Тотнъм.

Фулъм пък е девети с 19 пункта от 15 изиграни срещи.

Трафик на кучета от България за Западна Европа подозират собственици на безследно изчезнали домашни любимци
Как да се подходи при издирване на дете с аутизъм?