Манчестър Юнайтед продължава напред за Купата на Англия след късен обрат срещу Уест Хам

23:55, 01.03.2023
Чете се за: 02:10 мин.
манчестър юнайтед продължава напред купата англия късен обрат уест хам

Отборът на Манчестър Юнайтед обърна Уест Хам от 0:1 до 3:1 в двубой от петия кръг на турнира за Купата на Англия.

Гостите от Лондон изненадващо откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ в 54-ата минута, когато Емерсон Палмиери получи топката дълбоко по левия фланг в половината на домакините и пусна диагонално подаване в наказателното поле на Юнайтед към Саид Бенрама, който с диагонален фалцов изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря Давид Де Хеа.

В 73-ата минута гол на Каземиро бе отменен след намеса на ВАР, но четири минути по-късно „червените дяволи“ успяха да възстановят равенството. Бруно Фернандеш центрира от ъглов удар във вратарското поле на „чуковете“, където бранителят Наиф Агер не се разбра със стража Ареола и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на собствената си врата.

Съставът на Ерик тен Хаг направи пълен обрат в последната минута на редовното време, когато лошо изчистена топката на грешника за Уест Хам Агер попадна в краката на Алехандро Гарначо пред пеналтерията на лондончани, а аржентинецът с техничен удар даде аванс на своя тим.

Крайният резултат оформи Фред в петата минута от добавените четири на мача, когато стреля по земя малко зад дузпата след асистенция на Ваут Вегхорст дошла след нова грешка на Агер.

Ливърпул зае шестото място във Висшата лига след домакински успех над Уулвърхемптън