Манчестър Юнайтед се нуждаше от продължения, но се класира за 1/4 финалите на ФА Къп

12:08, 10.02.2021
Чете се за: 00:36 мин.
манчестър юнайтед нуждаше продължения класира финалите къп

"Червените дяволи" спечелиха минимално с 1:0 срещу Уест Хям и продължават към 1/4 финалите в най-стария футболен турнир в света.

Единственото попадение дойде в 97-та минута, а негов автор стана Скот Мактоминей. Шотландецът се разписа, след като получи топката от Маркъс Рашфорд, за когото това бе мач №250 с фланелката на Юнайтед.

В редовното време двубоят завърши при резултат 0:0, което бе закономерно с огелд на неубедителното представяне и на двата тима, които създадиха твърде малко положения.

В друга среща от 5-ия кръг, играна снощи, втородивизионният Борнемут сюрпризира неприятно елитния Бърнли с 0:2 като гост. Сам Съридж откри резултата в 21-та минута, а две минути преди края на мача, Джуниър Станислас удвои за "червеношийките".

Днес предстои да се изиграят нови четири мача от надпреварата, като в най-интригуващия сблъсък Евертън посреща на своя "Гудисън Парк", отборът на Тотнъм, който в неделя спря серията си от три поредни поражения след успех с 2:0 над Уест Бромич Албиън."Карамелите" пък направиха зрелищно 3:3 през уикенда при гостуването си на Манчестър Юнайтед.