Манчестър Юнайтед се завърна в топ 4 на Висшата лига след победа над Брентфорд

00:17, 06.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.
манчестър юнайтед завърна топ висшата лига победа брентфорд

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Брентфорд в отложен двубой от 25-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение на стадион „Олд Трафорд“ бе отбелязано в 27-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар топката попадна в краката на Антони, който центрира меко в наказателното поле на гостите, където Марсел Забицер отклони с глава надясно към Маркъс Рашфорд. Английският национал с удар от въздуха прати топката непосредствено под горната греда на вратата, пазена от Давид Рая.

В класирането „червените дяволи“ събраха актив от 53 точки и се изкачи на четвъртото място, като се изравни по точки с третия Нюкасъл, но „свраките“ са с по-добри показатели в преките двубои и в головата разлика. Брентфорд пък е девети в подреждането с 43 точки, колкото има и осмият Ливърпул.

В друг мач от вечерта Нюкасъл победи Уест Хем с 5:1. По два гола за победителите отбелязаха Калъм Уилсън и Жоелингтон. Точен за "свраките" бе и резервата Александър Исак. Курт Зума се разписа за "чуковете".