Манчестър Юнайтед стартира с класическа победа защитата на трофея в Купата на лигата

08:26, 27.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.
манчестър юнайтед стартира класическа победа защитата трофея купата лигата
Снимка:

Носителят на Купата на лигата на Англия за изминалия сезон Манчестър Юнайтед започна уверено защитата си на трофея, побеждавайки с класическото 3:0 у дома Кристъл Палас в среща от 3-ия кръг на надпреварата.

На своя "Олд Трафорд" "червените дяволи" откриха резултата в 21-ата минута чрез Алехандро Гарначо, който се възползва от асистенция на Диого Далот и с удар от около 6-7 метра порази вратата на "орлите".

Само шест минути по-късно Мейсън Маунт изпълни ъглов удар отдясно на вратата на гостите, а неговото центриране попадна точно на главата на Каземиро и бразилецът не пропусна да отбележи за 2:0.

Класическият успех за тима, воден от Ерик тен Хаг, оформи Антони Марсиал в 55-ата минута, оползотворявайки хитро подаване на Каземиро.

По този начин Юнайтед вече е в осминафиналите на надпреварата, а любопитното е, че след няколко дни отново ще приеме Кристъл Палас на "Олд Трафорд", но този път в мач от Висшата лига.