Манчестър Юнайтед загуби от Астън Вила в дебюта на Унай Емери

17:50, 06.11.2022
Чете се за: 02:12 мин.
манчестър юнайтед загуби астън вила дебюта унай емери

Отборът на Манчестър Юнайтед загуби с 1:3 при визитата си на Астън Вила в двубой от 15-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят бе официален дебют за новия старши треньор на „лъвовете“ Унай Емери.

Домакините откриха резултата на стадион „Вила Парк“ в седмата минута, когато Джейкъб Рамзи получи подаване в половината на „червените дяволи“ и пусна извеждащо подаване към Леон Бейли, който нахлу отляво в наказателното поле на гостите и з изстрел по диагонала се разписа в долния ляв ъгъл на стража Давид Де Хеа.

Вила удвои аванса си само четири минути по-късно чрез Люка Дин, който стреля от пряк свободен удар по диагонал отдясно на дъгата на пеналтерията на Юнайтед, отбелязвайки в близкия ляв ъгъл на вратата за 2:0. Фаулът бе отсъден за нарушение на Люк Шоу срещу асистента на първия гол Рамзи.

В самия край на полувремето съставът на Ерик тен Хаг намали изоставането си. Люк Шоу получи топката отляво на границата на наказателното поле на Астън Вила, овладя с гърди и стреля, като топката рикошира в играч на домакините и влетя неспасяемо в далечния горен ляв ъгъл на вратата, пазена от Емилиано Мартинес.

Крайният резултат в срещата оформи Джейкъб Рамзи в 49-ата минута.

В класирането Манчестър Юнайтед е пети с актив от 23 точки, докато победата изкачи Астън Вила на 14-ата позиция с 15 пункта.

Киев е застрашен от спиране на тока и водата
Радослав Росенов бе избран за най-техничен боксьор на международен турнир в Прищина