Марица не успя да се противопостави на Еджзаджъбашъ и допусна четвърта загуба в Шампионската лига

20:18, 18.01.2023
Снимка: ВК Марица Пловдив

Волейболният шампион на България за жени Марица Пловдив допусна четвъртата си поредна загуба в групите на Шампионската лига, след като отстъпи с 0:3 (14:25, 16:25, 5:25) при гостуването си на турския Еджзаджъбашъ в Истанбул.

Двубоят в зала "Бурхан Фелек" не предложи никаква интрига в нито един от трите гейма, а домакините от Еджзаджъбашъ не оставиха никакви шансове на пловдивчанки и ги надиграха за само 53 минути игра.

Най-резултатна за победителките стана хърватката Саманта Фабрис със своите 12 точки, докато за Марица Ива Дудова приключи срещата с актив от 8 пункта.

Така, след първите четири кръга волейболистките на Еджзаджъбашъ са на първото място в тази група, като турския отбор е с актив от 4 победи и нито едно поражение, като те имат и само един загубен гейм.

Четвъртата поредна загуба пък оставя Марица на последното четвърто място в подреждането на тази група Е, като българският тим все още е в търсене на първия си спечелен гейм в тазгодишното издание на Шампионската лига.

В следващия кръг пловдивчанки приемат полския Азоти Хемик на 1 февруари, докато ден по-късно Еджзаджъбашъ гостува в Румъния на КСМ Търговище.

Рашков, Терзийски и Маринов коментираха проверката срещу бивш вътрешен министър за пране на пари
Емилия Кръстева: Предпочитам децата да вървят нагоре, не аз да се доказвам на някого