Пловдивчанки се наложиха с 3:0 гейма

Марица Пловдив
Снимка: volleymaritza.bg
20:20, 19.11.2023

Марица (Пловдив) записа пета поредна победа в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки победиха новака в елита Дея Спорт с 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) гейма в първото си гостуване през този сезон във вътрешното първенство. Мачът се игра в зала Младост в Бургас.

Маричанки за първи път през сезона играха с резервния си син екип. Шампионките започнаха силно двубоя и бързо направиха разлика – 9:4, преднината беше увеличена при 16:8. Момичетата на Борислав Крачанов приключиха в своя полза първия гейм след успешна блокада на Добрина Христоскова за 25:14.

Във втората част пловдивчанки поведоха с 8:5, стигна се до 16:13. Маричанки поведоха с 2:0 гейма след успешна атака на Виктория Коева за 25:20.

В третия гейм Марица поведе с 9:6, преднината се увеличи на 16:9, а след точка на Виктория Коева шампионките спечелиха двубоя след 25:16.

Виктория Коева стана най-резултатна с 19 точки, 15 добави Ива Дудова, а Боряна Ангелова добави 7.

За домакините най-резултатна стана Елизабет Касъджикова със 7 точки.

Марица е лидер с 5 победи от 5 мача и пълен актив от 15 точки. Дея спорт е на 6-то място с 4 точки.

В следващия кръг Марица ще е домакин на Левски София, а двубоят ще се играе на 26 (ноември), от 18:00 ч. в зала "Сила".

Мачът ще бъде предаван НА ЖИВО по БНТ 3!

Нормализира се обстановката във Варна, главният път към Добрич остава затворен (ОБЗОР)
Бурята в Бургаско: Най-тежко остава положението в община Руен