Марица Пловдив посреща Хемик Полице в последното си домакинство в групите на Шампионската лига

10:26, 01.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.
марица пловдив посреща хемик полице последното домакинство групите шампионската лига
Снимка: ЖВК Марица Пловдив

Българският волейболен шампион за жени Марица Пловдив ще изиграят тази вечер последното си домакинство от груповата фаза на Шампионската лига, като "жълто-сините" посрещат полския първенец Хемик Полице в зала "Колодрума" от 18.30 часа.

До този момент в турнира Марица има четири загуби в четири двубоя, като пловдивчанки все още са в търсене и на първия си спечелен гейм в надпреварата.

Това закономерно отрежда на момичетата на Борислав Крачанов последното четвърто място в група Е, докато днешният съперник Хемик заема втората позиция в подреждането с баланс от три победи и едно поражение.

Пред БНТ наставникът на пловдивчанки изрази надежда, че неговият тим ще успее да се противопостави на полския шампион, както го е направил в първите два гейма в предишния двубой.

В първия мач между Хемик Полице и Марица българките отстъпиха с 0:3 (18:25, 23:25, 11:25), като това бе и първа среща за двата тима в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Любопитното е, че двата тима бяха в една група и при дебюта на пловдивския тим в турнира през сезон 2017/18. Тогава маричанки отново загубиха с 0:3 в Полша, но в Пловдив бяха много близо до успеха и в крайна сметка отстъпиха с 2:3.