Марица Пловдив постигна 13-а поредна шампионатна победа в гостуването на Левски

В друг мач от деня Дея потр победи Марица 2022

ВК Марица Пловдив
Снимка: Startphoto.bg
19:55, 10.03.2024

Марица Пловдив победи Левски с 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) в двубой от 13-ия кръг в Националната волейболна лига Демакс. Мачът се игра в зала "Левски" в София.

Марица започна ударно и поведе още в самото начало с 6:2. По-късно се стигна до 13:6, а геймът беше взет от гостенките след успешна атака на Добрина Христоскова с 25:19. Във втората част момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 9:3, а геймът приключи след нова успешна атака на Христоскова за 25:20.

В третия гейм маричанки поведоха с 9:2, а мачът приключи след пусната топка от Виктория Коева за 25:18.

В класирането шампионките са първи с пълен актив от 39 точки и без загуба.

В първата среща между пловдивчанки и съставът на Левски през настоящата кампания момичетата на Борислав Крачанов се наложиха с 3:0 (25:23, 27:25, 25:18) гейма у дома.

Дея спорт пък спечели с 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:20) срещу Марица 2022 в директен мач за петото място в класирането. Бургазлийки се откъснаха на три точки срещу съперничките си и изостават с десет от Славия.

Близо 12 часа продължиха преговорите между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, не е ясно дали са се разбрали