Марица Пловдив поведе на ЦСКА във финалния плейоф за титлата по волейбол при жените

марица пловдив поведе цска финалния плейоф титлата волейбол жените
Снимка: ВК Марица Пловдив
19:33, 06.04.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Марица Пловдив спечели първия мач от финалния плейоф срещу ЦСКА за титлата по волейбол при жените. Шампионките се наложиха с 3:0 гейма (25:13, 25:17, 25:15) като домакини в спортната зала на Пловдивския университет. Финалният плейоф се играе до два успеха от три срещи.

Домакините започнаха по-концентрирано срещата и отвориха ранна преднина от 8:3, която набъбна до 16:7 в средата на гейма и „жълто-сините“ не изпуснаха инициативата до края, за да затворят първата част при 25:13.

Успехът в първия гейм даде импулс в играта на Марица и пловдивският тим поведе с 6:1 в началото на втората част. ЦСКА намали изоставането си до 5:7, но шампионките показаха по-добра ефективност в нападение и отвориха аванс, който задържаха до края, за да вземат и втория гейм след 25:17.

Третата част започна равностойно и двата тима вървяха близо в резултата до 12:10 в полза на „жълто-сините“. Постепенно обаче възпитаничките на Борислав Крачанов се възползваха от по-стабилната си игра на блокада и това се оказа решаващо, за да може Марица да стигне до крайния успех след 25:15 в третия гейм.

Вторият сблъсък от финалната серия е в неделя (9 април) от 16:00 часа в зала „Васил Симов“ в София, а при победа Марица ще завоюва рекордна девета поредна титла на страната.

Колко похарчиха партиите за реклама по време на кампанията?
Българи ще ръководят мачове от световните първенства по баскетбол за подрастващи