Марица Пловдив с трета загуба в групите на Шампионската лига по волейбол за жени

марица пловдив трета загуба групите шампионската лига волейбол жени
Снимка: ВК Марица Пловдив
21:07, 11.01.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Марица Пловдив загуби третия си мач от груповата фаза на Шампионската лига срещу румънския КСМ Търговище Търговище с 0:3 гейма (14:25, 15:25, 19:25) . Маричанки получиха отново силна подкрепа и близо 2000 зрители присъстваха в зала "Колодрума".

Двубоят започна равностойно, но до 10 точка, но при 10:9 румънките направиха серия от шест поредни точки и поведоха с 15:9, а геймът завърши след 25:14 за гостенките.

Марица поведе с две точки в началото на гейма след 5:3 и 6:4, но КСМ Търговище успя да обърне резултата в своя полза и направи разлика при 12:8, а втората част завърши след 25:15 за румънския тим.

В третия гейм шампионките на България започнаха ударно и поведоха с 5:0. КСМ Търговище успя да изравни и да поведе с разлика при 11:8. Двубоят завърши след 25:19 за румънките.

Ива Дудова стана най-резултатна с 10 точки за маричанки, Мария Кривошийска добави 7, а с по 5 завършиха Добрина Христоскова и Виктория Коева.

За гостенките най-резултатни станаха сръбкините Ана Бьелица и Йована Миросавльевич с по 15 точки.

Българската националка Мира Тодорова, която е продукт на школата на Марица стана MVP, а тя завърши със 7 точки в двубоя.

В другия мач от групата на Марица турският гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит Истанбул победи полякините от Група Азоти Хемик Полице с 3:1 гейма в Истанбул.

В следващия си мач от груповата фаза на Шампионска лига маричанки играят срещу турския гранд Еджзаджъбашъ. Двубоят ще се играе на 18 януари в Истанбул.

Външният министър: 1 октомври е евентуалната дата за членство на България в Шенген