Марица спечели срещу Славия първия мач от полуфиналите в женското волейболно първенство

марица спечели славия първия мач полуфиналите женското волейболно първенство
19:31, 31.03.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Шампионките от Марица Пд са на победа от финалите в женското волейболно първенство. "Жълто-сините" победиха Славия с 3:0 (25:14, 25:21, 25:15) и поведоха в полуфиналната серия.

Маричанки бяха повече от категорични в първата част и без проблем поведоха в срещата. Във втората част играта се разви идентично, но в ключовите моменти съперникът успя да скъси дистанцията (от 15:20 на 19:20). Пловдивчанки бързо излязоха от ситуацията и увеличиха аванса си след 25:21.

В третия гейм домакините отново бяха безапелационни и оставиха "белите" на едва 15 точки.

За Марица най-резултатна стана Мария Кривошийска с 15 точки, 13 добави Борислава Съйкова, а с 11 се отчете Добрина Христоскова. Най-резултатна за Славия бе Ирена Мишонова с 9 точки.

Реваншът е на 2 април (вторник), от 18:00 в зала "Панайот Пондалов" в София.