Марица започна със загуба във волейболната Шампионска лига

22:34, 24.11.2021
Чете се за: 01:17 мин.
марица започна загуба волейболната шампионска лига

Действащият волейболен шампион на България за жени Марица (Пловдив) започна със загуба участието си във груповата фаза на Шампионската лига, отстъпвайки с 0:3 (21:25, 20:25, 16:25) при визитата си на френския Безие.

В първия гейм момичетата на Борислав Крачанов се държаха равностойно до 9:9, след което френския вицешампион постепенно започна да изгражда аванс и затвори частта след 25:21.

Във втората Безие напълно контролираше играта и без особени трудности удвои преднината си след 25:20.

Марица започна третия гейм по-стабилно и дори поведе с 6:3, но за съжаление домакините бързо заличиха това си изоставане и до края не дадоха шанс на българките, слагайки точка на спора след 25:16.

За победителките най-полезна беше Анхела Лейва, която завърши с 19 точки, докато за пловдивчанки най-добре се представи Силвана Чаушева.

Българките продължават с мачовете си от тази група D на 8 декември, когато в Пловдив ще гостува турския Фенербахче.

Над 30 мигранти са загинали при опит да преминат от Франция във Великобритания по вода
Почина отец Ангел Ангелов от храм "Св. София"