Марко Бецеки с първа победа в кариерата си в Moto GP

23:04, 02.04.2023
Чете се за: 01:47 мин.
марко бецеки първа победа кариерата moto

Италианският пилот на Дукати Марко Бецеки спечели дебютната си победа в кариерата му в Moto GP, след като триумфира в дъждовното Гран при на Аржентина на пистата "Термас де Рио Ондо".

24-годишният Бецеки потегли от втора позиция на старта, но още в самото начало пое водачеството и постепенно започна да се откъсва пред действащия световен шампион Франческо Баная, който пък водеше оспорвана битка с Алекс Маркес.

Дуелът за втората позиция беше наистина интригуващ, но в осем обиколки преди края Баная допусна грешка и падна, което го изпрати в дъното на класирането.

В последните турове пък най-бързият пилот на трасето беше французинът Йоан Зарко, който съумя да се пребори с Алекс Маркес за втората позиция.

Денят обаче принадлежеше на Марко Бецеки, който стигна до своя първи триумф в кралския клас след дебюта му през миналата година, а освен това поведе и в генералното класиране с актив от 50 точки.

Втори след днешния старт е Франческо Баная с 41 пункта, а трети към момента е Йоан Зарко с 35.