Маркос Йоренте донесе точка на Атлетико Мадрид в добавеното време на столичното дерби с Реал

"Дюшекчиите" отмъкнаха победата от столичния си съперник в самия край на мача

00:07, 05.02.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Маркос Йоренте Атлетико Мадрид Реал

Столичното дерби между Атлетико Мадрид и Реал завърши при резултат 1:1. Маркос Йоренте се разписа в 93-ата минута, за да донесе точка на тима си.

Възпитаниците на Карло Анчелоти откриха резултата в 20-ата минута. Браим Диас даде аванс на "кралете", след като засече отбита топка.

След почивката Стефан Савич засече с глава центриране от ъглов удар, но попадението бе отменено след намесата на ВАР.

Настойчивостта на играчите на Диего Симоне се отплати в добавеното време на сблъсъка. Маркос Йоренте стреля с глава след разбъркване в наказателното поле и оформи крайния резултат.

Реал Мадрид остава на върха в класирането с актив от 58 пункта. Атлетико заема 4-ото място в подреждането с 48 точки.

Температури до 20°, жълт код за вятър в 20 области
Стадион "Ацтека" в Мексико Сити ще бъде домакин на откриващия мач на Мондиал 2026