ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

 

Маски и паради в Ню Орлиънс с наближаването на Марди Гра (СНИМКИ)

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:02 мин.
Галерия
чака снимка маски паради заемат централно орлиънс наближаването марди гра
Слушай новината

С наближаването на кулминацията на карнавалния сезон - Марди Гра, маските и парадите заемат централно място в Ню Орлиънс и по цялото крайбрежие на Мексиканския (Американския) залив, предаде Асошиейтед прес.

Шествията в карнавалния сезон често вече са високотехнологични феерии, които включват масивни платформи, осеяни с мигащи светлини и гигантски движещи се фигури.

Шествия не само в Ню Орлиънс, но и в други градове на щата Луизиана, както и по цялото крайбрежие на Мисисипи и Алабама, ще има всеки ден до Марди Гра, който тази година се пада на 4 март.

Карнавалът в Ню Орлиънс и по света се корени в християнските и римокатолическите традиции. Сезонът започва на 6 януари - 12-ия ден след Коледа, и продължава до Марди Гра, който е последният ден за пируване, пийване и веселие преди Великденските пости.

Снимки: БТА

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?