Матей Казийски с 28 точки, но Тренто отпадна от Шампионската лига след "златен" гейм

матей казийски заби точки тренто победата перуджа
10:53, 17.03.2023
Европейски волейбол

Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) отпаднаха от най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра като домакин Закса (Кенджежин-Кожле) с 3:2 (25:19, 23:25, 27:29, 25:21, 15:12) във втория четвъртфинал, изигран в "BLM Group Арена". Трентинци обаче отстъпиха на съперника в "златния" гейм с 9:15.

В първия двубой помежду им Казийски и съотборниците му загубиха с 2:3 гейма.

Матей Казийски изигра пореден силен мач, като се отчете с 28 точки (3 аса, 1 блокада). Алесандро Микелето добави 23 точки (5 аса, 1 блокада). Сречко Лисинац се разписа с 14 точки (2 блокади), Марко Подрашчанин реализира 13 точки (1 ас, 6 блокади). За съперника Лукаш Качмарек завърши 27 точки (1 ас, 3 блокади), Бартош Беднож приключи с 20 точки (1 ас, 6 блокади). Дейвид Смит добави 12 точки (2 аса, 3 блокади).

На полуфиналите Закса среща Сър Сейфти (Перуджа), който отстрани Берлин Рисайклинг Волейс.