Маями Хийт е на един успех от финал в НБА

10:55, 24.09.2020
Чете се за: 00:47 мин.
Баскетбол
маями хийт един успех финал нба

Големият герой за успеха на "горещите" бе Тайлър Хиро, който записа 37 точки, превръщайки се в едва втория най-млад новобранец с поне 35 точки в плейофен мач след Меджик Джонсън.

В първите две четвърти Хийт бяха по-добрият отбор на паркета и това закономерно им донесе преднина от 6 точки на почивката, като в един момент техният аванс бе достигнал цели 12 пункта.

"Келтите" отговориха на предизвикателството със силна трета част, в която Джейсън Тейтъм наниза 16 точки и помогна за изравняването на резултата след серия от 6:0 в началните минути.

В край на сметка Маями влязоха с точка аванс в решителните 12 минути. "Горещите" отново успяха да отворят малка разлика, но Бостън не се предадоха.

Тройка на Джейлън Браун съкрати изоставането им на само три пункта 16 секунди преди сирената. 1.1 секунди преди края, Джими Бътлър вкара от наказателен удар за 112:109 в полза на Маями, а след като "келтите" не стигнаха до стрелба при последното си нападение, победата отиде в полза на Маями Хийт.

Освен страхотния Хиро, чиито показатели в края на двубоя бяха 14/21 от полето и 5/10 от тройката, Горан Драгич добави 22 пункта, а Бам Адебайо записа "дабъл-дабъл" след 20 точки и 12 борби.

За Селтикс Джейсън Тейтъм бе най-резултатен с 28 точки, а Джейлън Браун добави 20. Гордън Хауърд наниза 14 пункта, а Маркъс Смарт съшо регистрира "дабъл-дабъл" при 10 точки и 11 асистенции.